Logotypy UE

CENTRUM WIEDZY O DOSTĘPNOŚCI DO TRANSPORTU I MOBILNOŚCI OSÓB O SZCZEGÓLNYCH POTRZEBACH (POWR.03.05.00-00-CW07/20)

Projekt „Centrum wiedzy o dostępności do transportu i mobilności osób o szczególnych potrzebach” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWR.03.05.00-00-CW07/20). Liderem projektu jest Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego, a partnerami nasz Uniwersytet oraz Instytut Transportu Samochodowego. Projekt jest realizowany od 1 października 2021 roku do 30 września 2023 roku, wartość projektu to 5 486 934,20 zł, w tym dofinansowanie dla UKSW wynosi 1 103 810,60 zł.

Głównym celem projektu jest powołanie i prowadzenie działalności CENTRUM WIEDZY O DOSTĘPNOŚCI, w którym będą rozwijane zagadnienia projektowania uniwersalnego oraz, we współpracy głównych wykonawców projektu z otoczeniem społeczno-gospodarczym, będą wypracowane, promowane i upowszechniane innowacyjne rozwiązania, produkty oraz standardy usług powszechnych prowadzących do zwiększenia mobilności i poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym osób o szczególnych potrzebach w przemieszczaniu się, korzystaniu ze środków transportu indywidualnego (tzn. wózków inwalidzkich, rowerów, motorowerów, samochodów osobowych).

Celem pośrednim projektu jest wsparcie kadry dydaktycznej uczelni będących Wnioskodawcą Projektu (Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego, Wydział Inżynierii Mechanicznej) oraz Partnerem (Instytut Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego) w przygotowaniu do prowadzenia kształcenia oraz realizacji działalności szkoleniowej w zakresie projektowania uniwersalnego, przeciwdziałającemu wykluczeniu osób o szczególnych potrzebach w przemieszczaniu się, z  udziału w normalnym użytkowaniu środków transportu indywidualnego.

Strona internetowa projektu: https://cwod.wim.wat.edu.pl

Szkolenia: