UKSW

Ośrodek ze wsparciem

Komisarz ds. Miejsc Pracy i Praw Socjalnych UE oraz Minister Funduszy i Polityki Regionalnej odwiedzili Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego na Bielanach, prowadzone przez naukowców UKSW.
 
Wzmocnienie „społecznego wymiaru Europy” to główny cel wizyty delegacji Komisji Europejskiej w Polsce. Jednym z elementów realizacji tego priorytetu w naszym kraju mogą stać się Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego – współtworzące zmianę systemu pomocy psychologiczno-psychiatrycznej w naszym kraju.
 
Polski projekt zaprezentowano na przykładzie pracy bielańskiego ośrodka, który powstał z inicjatywy i jest prowadzony przez pracowników naukowych Instytutu Psychologii UKSW.  Europejskiej delegacji towarzyszyli przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej na czele z minister Małgorzatą Jarosińską-Jedynak.
 
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest liderem projektu pt. Deinstytucjonalizacja szansą na dobrą zmianę - projekt zintegrowany. Dzielnica Bielany m.st. Warszawa. Celem projektu jest stworzenie i przetestowanie środowiskowego modelu świadczenia usług medycznych i społecznych dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego na terenie Dzielnicy Bielany - dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży.
 
 
 
 
 
31.01.2020
Copyright © 2020 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach