ul. Wóycickiego 1/3, budynek 14 01-938 Warszawa
|
Zainteresowania badawcze
Metodologia:
Łączenie metod jakościowych i ilościowych w badaniach naukowych w psychologii i innych naukach społecznych; strategie sprzyjające budowaniu wiedzy psychologicznej tyleż podbudowanej teoretycznie i empirycznie, co czułej na indywidualność i niepowtarzalność doświadczenia i tożsamości indywidualnej.
- Metody narracyjne
- Konstrukcja i adaptacja standardowych i swobodnych metod diagnostycznych.
- Zastosowania swobodnych i standardowych metod w diagnozie indywidualnej.
Teoria:
- Konstrukcjonizm społeczny i inne podejścia teoretyczne wykraczające poza paradygmat neopozytywistyczny.
- Historia idei i pojęć psychologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem psychoanalizy i roli pojęć psychoanalitycznych we współczesnym dyskursie akademickim i publicznym.
- Dialog i konflikty między paradygmatami w nauce; dyskursy w nauce; przepływ wiedzy między dyscyplinami nauk społecznych i humanistycznych
Obszary badań empirycznych:
- Kulturowa psychologia religii, nieredukcyjna i uwzględniająca specyfikę poszczególnych tradycji religijnych; religijność ludzi nauki; doświadczenie religijne.
- Analiza indywidualnych doświadczeń biograficznych; kultura i osobowość jako uwarunkowania doświadczenia indywidualnego; kultura a nadawanie znaczenia doświadczeniom trudnym; kultura jako budulec tożsamości indywidualnej;
- Psychologia komunikacji i relacji interpersonalnych; zastosowanie metod ilościowych i jakościowych do badania komunikacji.
Pozostałe informacje oraz przebieg kariery naukowej można pobrać tutaj
Dydaktyka | Publikacje | Projekty badawcze | Konferencje
|